Informace o mně

Věřím, že se mnou budete sdílet mé běžecké, i maminkovské radosti, o kterých web hlavně je. Dívám se na něj očima maminky s dvěma dětma, která má určité omezené možnosti, ale i přes to se nevzdává sportu. A která touží se zapojovat do aktivního života a v neposlední řadě se podělit i o své zážitky na mateřské. Všechny se snažíme být co nejlepšími matkami, nezbláznit se z toho a ještě si to užít.  Pojďme se zastavit, vydechnout a NEBÝT JEN UHONĚNÉ  "mámy v běhu", protože porodem to nekončí, ono to začíná!

Blog jsem začala psát, když jsem otěhotněla s 1. dítětem. Tehdy jsem s běháním přestala a vzpomínky na zážitky z běhání mi dělaly radost po celou dobu těhotenství a to mi vydrželo do teď, co už opět neustále přibývá nových a nových zážitků. Běhání i psaní blogu se stalo mou zálibou, zvláště teď, po dobu mateřské. Jako původní profesí grafička, se snažím web dělat vizuálně zábavný. Psaní blogů je v poslední době všeobecně velmi populární. I mne pár lidí inspirovalo. Ale hlavní popud byl psát sama pro sebe, ve snaze uchovat si vzpomínky a radost, kterou zažívám pokaždé, když si své zápisky znovu pročítám. Při běhání totiž mám spoustu myšlenek a ty se pak snažím zaznamenávat...

Co se týká mého běhání: ve škole jsem ho nesnášela, i když na 1500 jsem si zlepšovala známku, na intru jsem vyhrála putovní pohár, ačkoliv jsem netrénovala. Na škole jsme se ale běhání vůbec nevěnovala a nebyla jsem absolutně sportovní typ. Měla jsem o 8 kg více a trpěla jsem problémem s příjmem potravy. Díky běhání a změně stylu života jsem se sama uzdravila.

První běžecké záchvěvy jsem zaznamenala od roku 2006, pravidelně, intenzivně běhám od roku 2008, v roce 2010 jsem absolvovala 1. závod na 10 km a v roce 2012 první půlmaraton v Plasích. Po porodu jsem se rozběhla hned po šestinedělí a první závod po porodu hned měsíc na to. Dvanáct měsíců po porodu jsem běžela další půlmaraton a rok na to jsem si splnila SEN a uběhla svůj 1. MARATON - BAROKO maraton v Plasích (s převýšením 750 m). Celoročně běhám hlavně našeho místního Běžce tachovska. Oblíbila jsem si trailové závody. Například PILSEN TRAIL. Občas se zúčastním nějakého zábavného závodu jako: NIGHT RUN, nebo RunTOUR. (Ale poslední dobou už méně.)  Několikátým rokem se také účastním menších, místních triatlonů. 

Momentálně jsem na mateřské s druhým dítětem. Psala jsem také o běhání v těhotenství. Nyní se více zaměřuji na krossové a trailové běhy. Po asfaltu už běhám minimálně. Když byl malému necelý rok, vyzkoušela jsem si METTERNICHOVU VÝZVU - 34 km s převýšením 1000 m. K běhání jsem také přivedla svého manžela, díky čemuž mé běhání získalo zcela nový rozměr. Běh se pro nás stal náš společný koníček a závody jsou pro nás nyní formou zábavy a psychického odpočinku. Z delších závodů jsme společně běželi LETKOVSKOU 40 - trasu 33 km.

MÉ BĚŽECKÉ ÚSPĚCHY:

BAROKO PŮLMARATON 2012: 2.místo v kat.

BAROKO MARATON 2015: 2.místo v kat., čas: 3:36:38 (převýšení 750 m)

PILSEN TRAIL LETKOV 2015: 3.místo v kat./33 km /převýšení 850 m

PILSEN TRAIL LETKOV 2019: 2.místo v kat./33 km /převýšení 850 m

METTERNICHOVA VÝZVA 2018: 2. místo v kat./34 km/převýšení 1000 m.

 

MÁMA V BĚHU v běžeckých článcích, čtěte zde: mama-v-behu.webnode.cz/news/napsali-o-mne/